Son Dakika
4 Nisan 2016 Pazartesi

General Mobile Discovery 2 Plus Format Atma


General Mobile Discovery 2 Plus kullanıcıları için telefonunuza nasıl format atılır bu konu hakkında bilgiler vereceğim. Telefonunuz eğer kasıyorsa veya virüs bulaşmış ise ilk aldığınız güne çevirmeniz gerekmektedir. Veya desen kilidi koyup unuttuğunuzda bu işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi 2 farklı yöntem ile yapabilirsiniz bunları aşşağıda anlatacağım ancak öncellikle telefonunuzdaki verileri yedeklemeniz gerekmektedir çünkü bu işlem sonunda telefon ilk aldığınız güne dönmektedir.

Aşşağıdaki işlemleri uygulamadan önce telefonunuzun şarjının %50 ve üzerinde olduğuna dikkat edin eğer %50 altında ise öncelikle şarja bağlayın %50 ve üzerine geldiğinde anlatınları uygulayabilirsiniz.

Eğer telefonun menü kısmına ulaşabiliyorsanız aşşağıdaki adımları uygulayarak telefonu sıfırlayabilirsiniz. Eğer ulaşamıyorsanız bir sonraki adıma geçebilirsiniz.Menü → Ayarlar → Yedekle ve Sıfırla → Fabrika verilerine sıfırla → Telefonu sıfırla

General Mobile Discovery 2 Plus Hard Reset

Cihazın menu kısmına ulaşamıyorsanız eğer hard reset ile format atmanız gerekiyor. Bunun için aşşağıdaki adımları eksiksiz uyguladığınızda sorunsuz bir formatlama yapmış olursunuz.

Telefonu kapatınız
Kapalıyken ses açma ve  power ( açma ) tuşuna basınız
Telefon açılacaktır ve general mobile logosunu göreceksiniz. Tuşlara basmaya devam edin
General mobile logosu tekrar yanıp söndüğü zaman tuşları bırakın.
Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
Sesi Azalt tuşu yardımı ile Yes’i seçip Açma (Power) tuşuna basınız.
Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma (Power) tuşuna basınız.


Bu işlemleri doğru bir şekilde uyguladığınız taktirde sorunsuz bir formatlama yapmış olursunuz ve telefonunuz ilk aldığınız güne döner.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Footer'ı Göster